• Hafta İçi: 09:00 - 20:00

Ithalat-ihracat kara taşımacılığı

  • Anasayfa
  • /
  • Ithalat-ihracat kara taşımacılığı
Ithalat-ihracat kara taşımacılığı

Ithalat-ihracat kara taşımacılığı

Karayolu taşımacılığı tek başına bir alternatif olmakla birlikte, tüm diğer taşıma türleri için, yüklemenin başladığı ve/veya bittiği noktalarda, bağlayıcı nitelikte kullanılmak zorundadır. Örneğin Bir denizyolu sevkiyatının başlangıç noktasındaki tesis ve liman arasında, karayolu ile bir iç nakliye yapılmak zorundadır, ve gemi sevkiyat adresine en yakın limanda konteyneri indirdikten sonra, ikinci bir iç nakliye operasyonu gerekecektir. 

Bu durum, Havayolu ve trenyolu taşımacılığı içinde geçerlidir yani trenle veya uçakla taşınması kararlaştırılan herhangi bir yük, havaalanı ya da tren istasyonuna yine bir karayolu taşıma aracı ile sevk edilecektir. Uluslararası karayolu taşımacılığı, termin, maliyet, yük kapasitesi ve coğrafi şartlara bağlı olarak, diğer taşıma çeşitlerine göre çeşitli avantajlar ve dezavantajlara sahiptir.

Uluslararası taşımacılık faaliyetlerinde kara yolu taşımacılığı kilit rol üstlenmektedir. Kara yolu taşımacılığı diğer taşıma türleriyle (deniz yolu, demir yolu, vb.) birlikte, özellikle de taşımanın başlangıç ve teslimat aşamalarında kullanılabilmektedir. Esneklik, hız ve diğer taşıma türleriyle uyum bakımından birçok avantaja sahiptir.
whatsapp